Zaznacz stronę

Ładowarka burtowa LOCUST L1203

Strona główna » Ładowarki » Ładowarki burtowe LOCUST » Ładowarka burtowa LOCUST L1203
Ładowarka burtowa Locust, to  ładowarka produkcji słowackiej firmy. Ładowarka  jest bezpośrednim następcą ładowarki UNC, produkowanej w Słowacji od wielu lat. Ładowarka ma sterowanie burtowe o bardzo dobrej zwrotności i wydajności pracy.

Specyfikacja techniczna :

  L 1203 / L 1203 SPEED +
Wysokość ładowarki 2140 mm
Długość ładowarki z łyżką 3680 mm
Szerokość ładowarki z łyżką 2120 mm
Masa własna 4330 kg
Nominalna ładowność 1200 kg
Obciążenie wywracające 2400 kg
Wysokość podnoszenia (do sworznia łyżki) 3300 mm
Wydajność pompy 108 l/min.
Siła zrywająca 30,3 kN
Siła pociągowa 40,7 kN
Siła podnoszenia 31,6 kN
Maksymalna prędkość  (L 1203) 15 km/h
Maksymalna prędkość (L 1203 Speed +) 9.5 – 19 km/h
Objętość łyżki 0,66 m3
Model silnika PERKINS 904J – E28T
Moc silnika 55,4 kW
Moment obrotowy 300 kN/1600 obr/min.
Liczba cylindrów 4
Pojemność zbiornika paliwa 65 l
Typ napędu hydrostatyczny
Poziomowanie łyżki hydrauliczne
Hałas 101 dB
Rozmiar opon 12,5-18

 

Możliwość doposażenia ładowarki w osprzęt:

  • Łyżki 4w1 , widły do palet
  • Wiertnice do ziemi
  • Pługi do śniegu, równiarki
  • Koparki łańcuchowe
  • Glebogryzarki separacyjne DB
  • Chwytak do obornika belek słomy, drewna
  • inne osprzęty dostępne na www.osprzet.info.pl

ZUŻYCIE PALIWA JEST ZNACZNIE NIŻSZE

Dzięki cechom konstrukcyjnym średnie zużycie paliwa ładowarek o sterowaniu burtowym Locust jest znacznie niższe niż w przypadku innych ładowarek o sterowaniu burtowym. Średnie szacunkowe zużycie paliwa modelu L1203 wynosi 5,96 l/h.

 

 

 

 

NIEZWYKŁA WYSOKOŚĆ PODNOSZENIA

Wysokość podnoszenia na zawiasie wynosi 3300 mm, czyli średnio o 15% więcej niż w miniładowarkach tej samej klasy innych producentów. Dzięki temu z łatwością załadujesz każdą ciężarówkę, nawet z wysokimi burtami.

 

 

 

 

 


UNIKALNA PRZEKŁADNIA BIEGÓW

Unikalna przekładnia zębata jest trwalsza i praktycznie nie wymaga konserwacji. Zastosowanie przekładni zamiast łańcuchów znacznie zwiększa wydajność systemu.

 

 

 

 

 

 

RAMA MINIŁADOWARKI WYKONANA JEST ZE STALI O GRUBOŚCI 10 MM

Grubość stali, z której wykonane są wszystkie miniładowarki Locust, wynosi 10 mm, jest to unikalny wskaźnik: – korpus ładowarki jest mocniejszy; – grubość korpusu zwiększa masę maszyny przy zachowaniu gabarytów, a co za tym idzie zapewnia większą stabilność podczas pracy z ładunkami.

 

 

 

 

MAKSYMALNIE NIEZAWODNY SILNIK WYSOKOPRĘŻNY

Miniładowarki Locust starszej serii wyposażone są w niezawodne i bardzo popularne na całym świecie silniki wysokoprężne Kubota (Japonia), które posiadają szereg zalet, m.in. oszczędność energii, niskie zużycie paliwa i przyjazność dla środowiska.

 

 

 

 

 


MOCNE I NIEZAWODNE POMPY HYDRAULICZNE

Wysoce wydajna tandemowa pompa tłokowa osiowa REXROTH A22VG45, osiowa pompa tłokowa REXROTH A10VO45 i opcjonalna pompa REXROTH AZPN-11-016 zapewniają niezrównaną wydajność hydrauliczną, zapewniając jednocześnie stały przepływ hydrauliczny na poziomie 110 l/min.

 

 

 

 

 

MOCNE SILNIKI PODRÓŻNE

Zastosowanie w konstrukcji miniładowarki mocnych hydraulicznych silników tłokowych promieniowych REXROTH MCR 5 wynika z uzyskania efektu zmniejszonego nagrzewania oleju hydraulicznego, co znacznie wydłuża maksymalny czas ciągłej pracy przy maksymalnym obciążeniu.

 

 

 

 

 

DOSKONAŁY DOSTĘP SERWISOWY

Chłodnica układu chłodzenia silnika odchyla się, zapewniając doskonały dostęp serwisowy w celu konserwacji silnika. Kabina miniładowarek Locust odchyla się maksymalnie do przodu, zapewniając maksymalny dostęp do podzespołów i podzespołów.

 

 

 

 

 

STEROWANIE JOYSTICKAMI HYDRAULICZNYMI TYPU „H”

Hydrauliczne joysticki sterujące typu „H” służą do wspólnego sterowania. Wygodne umieszczenie dodatkowych przycisków bezpośrednio na joystickach pozwala operatorowi na maksymalnie efektywną pracę. Hydrauliczne sterowanie joystickiem pozwala poruszać się i pracować płynniej i dokładniej.

 

 

 

 

PANEL STEROWANIA TECHNOLOGICZNEGO

Miniładowarki Locust są maksymalnie zaawansowane technologicznie, a wygodny panel z przyciskami kontaktowymi i wyświetlaczem LCD pozwala na sterowanie wszystkimi funkcjami miniładowarki w czasie rzeczywistym. Przyciskowy wyłącznik zapłonu umożliwia bezkluczykowe uruchomienie silnika.

 

 

 

 

WYGODNA I PRZESTRONNA KABINA

Wygodna, przestronna i zaawansowana technologicznie kabina miniładowarek Locust zapewnia widoczność we wszystkich kierunkach 280°! Wygodny, regulowany fotel i standardowy system ogrzewania zapewniają doskonały komfort operatora. Dzięki cechom konstrukcyjnym widoczność zapewniana przez kabinę jest o 15% wyższa niż u konkurencji.

 

 

 

 

STANDARDOWA PŁYTA PODSTAWOWA BOBTACH

Najpopularniejsza na świecie standardowa płyta siedziska Bobtach zapewnia kompatybilność z szeroką gamą osprzętu.

 

 

 

 

 


SYSTEM SAMOPOZIOMOWANIA OSPRZĘTU

W podstawowym wyposażeniu maszyn znajduje się automatyczny system samopoziomowania urządzeń dźwigowych, pozwalający na dokładniejsze operacje załadunku.

 

 

 

 

 

 

ZESTAW PODRÓŻNY W WYPOSAŻENIU PODSTAWOWYM

Podstawowy pakiet wszystkich miniładowarek Locust zawiera wszystko, co niezbędne do poruszania się po drogach publicznych: kierunkowskazy, światła stopu, lampę błyskową i podświetlaną tablicę rejestracyjną.

 

 

 

 


LUSTERKA BOCZNE MOCOWANE DO RAMY ŁADOWNIKA

Lusterka boczne zamontowane są na ramie ładowarki, a nie na wysięgniku, jak ma to miejsce w przypadku niektórych miniładowarek innych producentów, co pozwala zachować doskonałą widoczność obszaru pracy podczas jazdy ładowarki Locust, nawet przy podniesionym wysięgniku .

 

 

 

 

 

WYDŁUŻONY OKRES GWARANCJI

Producent ładowarek burtowych Locust, WAY Industries (Słowacja), jest tak pewny jakości produkowanych przez siebie maszyn, że udziela podstawowej gwarancji na 24 miesiące lub 1800 godzin pracy!

Zamów kontakt i skorzystaj ze specjalnej oferty!

Zamów kontakt i skorzystaj ze specjalnej oferty. Ustal dogodny dla siebie czas, a my do Ciebie zadzwonimy!